Piąta impreza Barlineckiej Ligi Kolarskiej 2018 – KLASYK TECHNICZNY S3

Termin i miejsce:

15.08.2018 godz. 16:00

Zbiórka: Barlinek ul. Gorzowska 63 parking przy „KRĘGIELNI”

Trasa:

Klasyk techniczny S3 start wspólny.– szosa 73 km

Trasa będzie oznakowana strzałkami na asfalcie, meta poprzeczną linią i napisem META.

Start honorowy na ul. Gorzowskiej przy „Kręgielni” w kierunku Nowogródka. Przy wyjeździe z miejscowości Moczkowo na wzniesieniu  na linii start-meta  nastąpi start ostry. Za Nowogródkiem (17km) skręcamy w prawo na pętlę północną drogi technicznej S3. Po ok 11km przejeżdżamy na pętlę południową z nawrotem w Trzcinnej (35km). Ponownie wracamy na drogę techniczną, łącznie z jej północną częścią, następnie przez Nowogródek, Kinice i Rychnów na metę . Po 3 km „rozkręcenia” zbieramy się koło „Kręgielni” na ogłoszeniu nieoficjalnych wyników spotkania.

Link do trasy: link

Wygrywa zawodnik, który pokona całą trasę jako pierwszy. W dalszej kolejności klasyfikowani są zawodnicy, którzy ukończyli całą trasę wg kolejności wjazdu na metę.

Na trasie będą rozmieszczone punkty kontroli przejazdu, ominięcie któregokolwiek punktu powoduje dyskwalifikację.

W razie potrzeby, na północnej części drogi technicznej w obu kierunkach, sędzia zawodów zdecyduje o skróceniu  trasy (kompensującym stratę do grupy zasadniczej) dla  odstających zawodników. Niedostosowanie się do decyzji sędziego skutkować będzie nieklasyfikowaniem .

Z uwagi na bezpieczeństwo w otwartym ruchu drogowym, na 100 m. przed metą staną pachołki rozdzielające jezdnię obu kierunków. Ominięcie któregokolwiek z pachołków lewą stroną skutkować będzie nieklasyfikowaniem.

Bezpieczeństwo – zawodnicy muszą startować w kaskach ochronnych i przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Zapisy: osobiście na 15 minut przed startem w miejscu zawodów.

Więcej informacji bezpośrednio u Artura Szyszki – telefon 606 360 330

 

Zanim zgłosisz się na zawody KONIECZNIE zapoznaj się z REGULAMINEM zawodów !!!